بيمارستان سوانح امدادي شهيد کامياب مشهد - مشهد | mashhad

بيمارستان سوانح امدادي شهيد کامياب مشهد

بيمارستان سوانح امدادي شهيد کامياب يكي از مراكزپژوهشي -تخصصي دانشگاه علوم پزشكي مشهددر زمینه سوانح و ترومادر كشورمي باشد بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد زيربناي حدود 2500 متر مربع و در عرصه اي به مساحت تقريبي 17 هزار متر مربع رادارا می باشد 

ظرفيت و گسترش بيمارستان :

ظرفيت اوليه پيش بيني شده براي بيمارستان، 50 تخت بود كه اين ظرفيت بتدريج و با گسترش فيزيكي فضاها تا بيش از 300 تخت فعال افزايش يافته است.

اولين دوره گسترش فيزيكي طرح در نيمه اول دهه 50 و در قسمت غربي توده اصلي و اوليه بيمارستان، با ساختماني در سه طبقه و با زيربناي حدود 4000 مترمربع آغاز گرديد.

هدف اصلي از ساخت اين بنا افتتاح بخش جراحي قلب باز در طبقه همكف ؛C.C.Uو بخش بستري مربوطه در طبقه دوم و نيز تمركز آزمايشگاهها و راديولوژي ها در طبقه زيرزمين بوده است.

عمليات ساختماني اين بنا در سالهاي 57-1356 به پايان رسيد و آماده نصب تجهيزات پزشكي گرديد. تحولات عظيم سياسي اجتماعي و شروع جنگ تحميلي از يك طرف و عفوني شدن بخش اعصاب بيمارستان امام رضا (ع) و انتقال موقت آن به بيمارستان امداد ( اين انتقال موقت تبديل به دائم شد ) باعث گرديد تا ساختمان جديد بعنوان بلوك عمل اعصاب،I.C.Uو بخش بستري مربوطه ايفاي نقش نمايد.

در نيمه اول دهه 60 تقريبا"تحول اساسي در گسترش فيزيكي فضاهاي بيمارستان پيش نيامد ولي در نيمه دوم دهه فضاهايي همچون مسجد و طبقه دوم ساختمان اوليه بيمارستان به سايت اضافه گرديد.

در سال 1372 ساختمان جنبي بيمارستان به مساحت حدود 6000 متر مربع كه در تملك جهاد سازندگي وقت بود خريداري گرديد و به محوطه بيمارستان افزوده شد.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla